Usługi spawalnicze Brzeg / Opole / Wrocław

Jeśli szukają Państwo profesjonalnych usług spawalniczych w Brzegu, Opolu, Wrocławiu i okolicach KEMA CNC jest odpowiedzią. Oferujemy usługi spawalnicze od wielu lat, według przepisów i norm obowiązujących w Polsce i krajach Unii Europejskiej. Wykorzystujemy jedynie kwalifikowane normy spawania oraz dobieramy technologie i materiały według specyfikacji zlecenia otrzymanego od Klienta.

Dzięki profesjonalnemu podejściu do świadczonych usług, korzystaniu z renomowanych urządzeń i materiałów możemy zagwarantować najwyższą jakość dostępną na rynku lokalnym. Proponowana wycena jest zawsze adekwatna do jakości użytych materiałów oraz czasu poświęconego na zlecenie.

Na przełomie wieloletniej działalności na terenie Polski oraz zdobywanego doświadczenia w krajach Unii Europejskiej możemy pochwalić się setkami / tysiącami zrealizowanych zleceń na rzecz naszych Klientów. Przy stałej współpracy oferujemy Państwu system rabatowy.

Usługi spawalnicze
SPAWANIE / CIĘCIE PLAZMĄ

Profesjonalne usługi spawania w Brzegu

Oferujemy Państwu profesjonalne usługi spawalnicze świadczone w miejscu prowadzenia działalności u Klienta, w lokalizacji przez niego wyznaczonej lub też w naszym warsztacie, który mieści się w Łosiowie 49-330 przy ul. Cmentarnej 2A. Kontrolujemy i doradzamy na każdym etapie realizowanego zlecenia aby efekt końcowy był zadawalający dla każdej ze stron. Posiadając niezbędne uprawnienia, sprzęt i urządzenia wysokiej jakości, dopasowując materiały i rozwiązania możemy zapewnić wykonanie zlecenia nawet najbardziej wymagających Klientów.

W naszym warsztacie oferujemy szeroki zakres usług spawalniczych jakie świadczymy naszym Klientom na co dzień. Nie tylko firmy i osoby prywatne korzystają z naszych usług ale i jednostki użyteczności publicznej czy też fundacje i stowarzyszenia. Występujemy także w roli podwykonawcy dla firm o podobnym profilu jak nasza podpisując odpowiednie dokumenty ( klauzule zachowania poufności, umowy NDA czy dokumenty dotyczące zachowania zasad uczciwej konkurencji ).

Czym jest spawanie?

Spawanie polega na stopniowym ogrzewaniu / stapianiu materiału i następnie łączeniu ze sobą krawędzi dwóch elementów z użyciem materiału łączącego ( spoiwa ) lub przy jego braku. W miejscu gdzie nastąpiło stopienie materiału nazywamy szwami spawalniczymi – ich wygląd jest ściśle uzależniony od sposobu użytej techniki spawania oraz umiejętności spawacza. Do szwów spawalniczych dodatkowo możemy użyć spoiwa, które topi się wraz z łączonymi materiałami wypełniając przestrzeń między nimi, dzięki czemu miejsce spawu jest mocniejsze i stabilniejsze.

Łuk spawalniczy to najczęstsze źródło ciepła – wykorzystuje się go do spawania / łączenia przede wszystkim stali, czasem wykorzystuje się go także do spajania tworzyw sztucznych. Aby spaw był wykonany według norm i ze sztuką spawalniczą potrzebne jest doświadczenie i znajomość zagadnień związanych z prawidłowym używaniem urządzeń spawalniczych.

Spawanie wykorzystuje się do łączenia i tworzenia konstrukcji takich jak np. balustrady, bramy, furtki, ogrodzenia, schody itp. Możliwości i pola, na których można tą technikę wykorzystać są ogromne.

Rodzaje spawania

Wiele czynników wpływa na dobór techniki spawania lub metody łączenia ze sobą elementów. Ważnym kryterium jest tu materiał, na którym będziemy pracować, przeznaczenie finalne produktu jaki będziemy montować / tworzyć, wytrzymałość spoin oraz zadeklarowany budżet na realizację zlecenia.

Aby uzyskać więcej informacji w tym zakresie zapraszamy serdecznie do kontaktu z naszym biurem obsługi Klienta.

SPAWANIE / CIĘCIE PLAZMĄ

Spawanie MAG

Za pomocą elektrody, która jest poddana wysokiej temperaturze i topi się w towarzystwie / osłonie aktywnych gazów następuje stopienie dwóch elementów i następnie połączenie ich ze spoiwem, które wypełnia lukę / szczelinę powstałą między nimi. Jest to metoda, która bardzo dobrze sprawdza się w tworzeniu i łączeniu konstrukcji stalowych z uwagi na jakość i sztywność oraz wytrzymałość spawów.

Co oznacza spawanie MAG

MAG ang. Metal Active Gas – jest to metoda, w której wykorzystuje się aktywny gaz ( dwutlenek węgla lub mieszankę jego z Argonem ) otaczający topiącą się elektrodę. Najważniejszą zaletą używania tej metody jest niewątpliwie wydajność i efekt. Łuk elektryczny znajduje się pomiędzy elektrodą, a materiałem spawanym w postaci drutu. Tą metodę bardzo często stosuje się w motoryzacji.

Co spawamy?

Na przełomie wielu lat wykwalifikowaliśmy się w spawaniu takich materiałów jak:

 • stali węglowych: np. 1.0038, 1.0577;
 • stali trudnościeralnych: np. Corten A, Corten B;
 • stali różnoimiennych: np. połączenie 1.0038 – 1.4571, 1.0038 – 1.4462.;
 • miedzi w połączeniu ze stalą węglową;

Posiadamy doświadczenie i kwalifikacje dzięki, którym możemy Państwu zaproponować użycie optymalnych technik i materiałów do realizacji zlecenia. Cały czas się rozwijamy i szkolimy, poszerzamy swoją wiedzę i ją aktualizujemy. Dzięki temu możemy zaoferować usługi spawalnicze najwyższej jakości ale także szeroki zakres innych usług związanych z obróbką metalu.

SPAWANIE / CIĘCIE PLAZMĄ

Usługi spawalnicze dopasowane do potrzeb Klienta

Zlecenia wykonujemy w naszym warsztacie zlokalizowanym w Łosiowie w województwie opolskim lub bezpośrednio u Klienta. Istnieje także możliwość wykonania zlecenia w lokalizacji wcześniej ustalonej z Klientem - w tym zakresie najczęściej występujemy w roli podwykonawcy ( Outsourcing ).

Jak wygląda realizacja zlecenia usług spawalniczych?

Zlecenia realizujemy na podstawie dokumentacji technicznej dostarczonej przez Klienta po wcześniej rozmowie z naszym działem obsługi Klienta. Podczas rozmowy ustalimy:

 • zakres i rodzaj zlecenia;
 • termin wykonania zlecenia;
 • termin tzw. deadline;
 • materiały użyte w zleceniu;
 • metodę wykonania zlecenia;
 • metodę odbioru lub transportu finalnego produktu;
 • bezpłatnie doradzimy rozwiązania jakie mogłyby ulepszyć projekt / zlecenie;
 • czas przewidywany na wysłanie oferty mailem wraz z opisem zakresu zlecenia;

Prosimy jedynie pamiętać, iż branża, w której pracujemy jest tak ogromna i złożona z tak wielu elementów, że nie każdy musi ją znać – dlatego też oferujemy

Bezpłatne doradztwo i pomoc

Jesteśmy do Państwa dyspozycji i zachęcamy do kontaktu z nami i naszym działem marketingowym.

SPAWANIE / CIĘCIE PLAZMĄ

Kompleksowe usługi spawalnicze dla przemysłu i deweloperów

Specjalizujemy się nie tylko w nietypowych zleceniach ale także w usługach spawalniczych dla przemysłu i deweloperów.

Usługi dla przemysłu

Usługi i produkty dla przemysłu

 • spawanie dużych jak i małych konstrukcji;
 • rur ze stali;
 • małe i duże elementy łączące;
 • naprawa i konserwacja;
 • i wiele innych;

Usługi dla deweloperów

Z uwagi na liczne zapytania o podwykonawstwo lub realizacje bezpośrednie chcielibyśmy Państwu przedstawić ofertę i zakres na wykonanie najczęściej zamawianych elementów i produktów w KEMA CNC.

Usługi i produkty dla deweloperów

 • bramy;
 • ogrodzenia;
 • furtki;
 • balustrady;
 • wsporniki;
 • daszki i zadaszenia różnego typu;
 • konstrukcje metalowe i nietypowe;
 • wiaty, zadaszenia;
 • kwietniki, donice, elementy ozdobne i użytkowe;
 • ławy, ławeczki, meble ogrodowe i do domu;
 • oraz wiele innych;

W powyższych zestawieniach wyszczególniliśmy najczęstsze usługi i produkty jakie są zamawiane w KEMA CNC. Zapraszamy serdecznie do skorzystania z naszej oferty i kontaktu. Odpowiemy na wszystkie pytania związane z naszą branżą oraz realizacją Państwa zlecenia.

Bezpłatna wycena usług spawalniczych

Wypełnij prosty formularz, a nasi konsultanci skontaktują się z Tobą w celu uzyskania niezbędnych informacji potrzebnych do wyceny.

Obsługa informatyczna Agencja reklamowa Ernes

Wszystkie sprawy techniczne oraz zgłoszenia związane z problemami funkcjonowania strony prosimy zgłaszać do Agencji reklamowej Ernes.