Schody metalowe Brzeg / Opole / Wrocław

Oprócz usług spawalniczych i usług cięcia plazmą, w których to jesteśmy specjalistami oraz wiodącym wykonawcą jak i podwykonawcą na terenie województwa opolskiego i dolnośląskiego, zajmujemy się dodatkowo schodami metalowymi: zewnętrznymi i wewnętrznymi ( z elementami drewna ). Projektujemy, wycinamy, tniemy, spawamy oraz montujemy w miejscu wskazanym przez Klienta.

Zaprojektowane i wykonane przez nas schody stalowe posiadają najwyższe normy bezpieczeństwa, unikalne wzory barierek, trylinek drewnianych lub metalowych, stopni zrobionych także z drewna czy metalu ( w zależności od przeznaczenia schodów lub też życzenia Klienta ). Unikalne wzory, wysoka dbałość o szczegóły, precyzyjnie wykonany montaż zadowoli nawet najwybredniejszego Klienta. Wystarczy się z nami skontaktować i poznać naszą ofertę.

Schody metalowe
SCHODY METALOWE

Jakie mamy rodzaje schodów metalowych?

Nie bez przyczyny przez lata powstawały różnego typu schody, na początku o prostych zwykłych rozwiązaniach i kształtach, aż do złożonych konstrukcji o wymyślnych funkcjonalnościach. W myśl zasady "Klient nasz Pan" oferujemy Państwu kilka rodzajów schodów jakie wykonujemy codziennie dla naszych Klientów. Charakteryzuje nas pomysłowość, doświadczenie powiązane z wiedzą oraz zrozumienie potrzeb Klienta.

Schody Proste

Zwykłe podstawowe schody bez łuków i innych rozwiązań jakie mogłyby skomplikować montaż i konstrukcje. Są to najczęściej schody zewnętrzne z uwagi na możliwość usytuowania ich bezpośrednio przy ścianie gdzie wejście do pomieszczenia czy budynku znajduje się na określonej wysokości. Z uwagi na różne technologie domów ( typ: stodoły ) coraz częściej obserwujemy zamawianie tego typu prostych rozwiązań także do domów.

Schody zabiegowe

Schody zabiegowe, najczęściej są to schody wewnętrzne, to nic innego jak schody, które nie posiadają spocznika ( spocznik stosuje się gdy zachodzi konieczność łamania schodów w konstrukcji, czy też trzeba wykonać łuki czy kąty prostopadłe co daje dodatkowo wzmocnienie konstrukcji ). Brak spocznika jest zastąpiony nieregularną szerokością stopni umieszczonych w konstrukcji. Niepowtarzalną zaletą tego typu rozwiązania jest na pewno fakt, iż nie zajmują one zbyt dużo miejsca.

Schody dwubiegowe

Ich konstrukcja jest bardzo zbliżona do schodów zabiegowych z tą różnicą, iż posiadają one wcześniej wspomniany spocznik. W połowie drogi montowany jest spocznik dzięki, któremu możemy zmienić kąt schodów.

Schody kręcone

Schody zajmujące najmniej miejsca – ich konstrukcja jest dość prosta – pośrodku schodów na metalowej konstrukcji pionowej montowane są dodatkowe elementy mocujące i wsporniki utrzymujące stopnie. Wokół jest barierka mocowana do wsporników – jedynym minusem jest to, iż tego typu schody są tworzone pod dużym kątem wchodzenia i minimalną powierzchnią użytkową. To co jest zaletą ( zajmują mało miejsca ), w niektórych przypadkach może będzie stanowiło problem jeżeli chcemy coś przetransportować na piętro.

SCHODY METALOWE

Schody metalowe zewnętrzne

Schody typowo techniczne - rzadko zdarza się, że schody tego typu czyli charakteryzujące się prostotą oraz niższym nakładem finansowym, są montowane wewnątrz domu, pomieszczeń. Do ich produkcji używamy specjalnych materiałów dzięki, którym tego typu produkty są odporne na warunki atmosferyczne.

Często tego typu schody są używane w przemyśle i przy budynkach technicznych jak i użytkowych. Ich konstrukcja jest prosta, nieskomplikowana, tego typu schody posiadają barierkę zwykłą jako element zabezpieczający. Stopnie często są wykonane z kratki nierdzewnej w formie kratownicy.

SCHODY METALOWE

Schody metalowe wewnętrzne

Schody najczęściej używane w domach. Wyższy nakład finansowy, dodatkowe elementy, które urozmaicają ich funkcjonalność jak i uatrakcyjniają wygląd. Projekty tego typu niemalże zawsze są dostosowywane do wymagań Klienta jak i do warunków technicznych pomieszczenia gdzie będzie montaż. Stopnie w bardzo dużej mierze zrobione są z drewna - połączenie drewna i metalu daje niesamowity efekt wizualny. Stalowe elementy schodów kontrastują z dopasowanymi i użytymi elementami drewnianymi.

SCHODY METALOWE

Bezpłatna wycena schodów metalowych

Wypełnij prosty formularz, a nasi konsultanci skontaktują się z Tobą w celu uzyskania niezbędnych informacji potrzebnych do wyceny.

Obsługa informatyczna Agencja reklamowa Ernes

Wszystkie sprawy techniczne oraz zgłoszenia związane z problemami funkcjonowania strony prosimy zgłaszać do Agencji reklamowej Ernes.