Cięcie plazmą Brzeg / Opole / Wrocław

Cięcie plazmą odbywa się za pomocą łuku plazmowego i jest powszechnie stosowane przy konieczności masowego wycinania elementów metalowych. Przy pomocy i zastosowaniu maszyn CNC ten typ cięcia oferuje mnogość możliwości wykorzystywanych w różnych dziedzinach technologicznych lecz głównie w przemyśle i w zakładach produkcyjnych.

Metoda cięcia plazmą CNC pozwala nam na precyzyjne i szybkie wycinanie i obróbkę metali przy wykorzystaniu odpowiednich parametrów i ustawień maszyny sterującej układem tnącym.

Cięcie plazmą

Zdobywaliśmy doświadczenie latami aby móc wyróżnić się jakością wykonywanych zleceń. Zrealizowaliśmy tysiące zamówień zawsze dbając o szczegóły i zadowolenie Klienta. Ciągle doskonalimy techniki związane z technologią CNC i cięcia plazmą. Na co dzień zajmujemy się wycinaniem różnorakich elementów do zamówień Klientów, masowych jak i jednostkowych.

Indywidualne podejście do Klienta, możliwość zlecenia nam stworzenia projektu, darmowa wycena, bezpłatne doradztwo, terminowość i wiele innych mile zaskakujących cech naszych Klientów, znajdziecie Państwo u nas.

SPAWANIE / CIĘCIE PLAZMĄ

Wycinanie plazmą technologia CNC

Podstawą efektywności maszyny tnącej jest precyzyjne i odpowiednie skonfigurowanie parametrów maszyny sterującej CNC. Dobranie odpowiedniej grubości, prędkości cięcia i kierunku cięcia plazmy, regulacja palnika, regulacja i konfiguracja plotera plazmowego, utrzymywanie stanu technicznego urządzenia na wysokim poziomie oraz regularna i sprawna wymiana materiałów eksploatacyjnych pozwolą na uzyskanie wysokiej jakości produktu.

Jakie materiały wykorzystujemy w pracy?

  • Blacha stalowa;
  • Profile stalowe;
  • Konstrukcje stalowe;

Od czego zależy głębokość i prędkość cięcia plazmą?

W pierwszej kolejności niezbędnym jest ustawienie i skonfigurowanie maszyny tnącej do pracy. Prowadzimy palnik gdzie dobieramy prędkość jego poruszania, a co za tym idzie i głębokość obróbki metalu. Przy dobraniu zbyt małej prędkości, przy zastosowaniu konkretnej wartości natężenia prądu mogą tworzyć się szczeliny.

Gdy jednak zastosujemy zbyt dużą wartość parametru prędkości, przy dolnej krawędzi elementu obrabianego będzie tworzył się charakterystyczny żużel, który jest dość trudny do usunięcia. Ponadto źle dobrane parametry cięcia spowodują odpryski stopionego materiału jaki w danym momencie obrabiamy.

Podsumowując czym grubszy metal tym mniejsza prędkość i większe natężenie prądu.

Czy kierunek cięcia plazmą ma znaczenie?

Jakość przycinanych krawędzi ma bardzo duże znaczenie w kwestiach estetycznych wykonywanych zleceń. Kierunek cięcia plazmą ma znaczenie – gdy wycinamy zgodnie z ruchem wskazówek zegara lepsza strona, która jest cięta znajduje się po prawej stronie. Natomiast gdy w zleceniu znajdują się elementy okrągłe kierunek cięcia jest przeciwny do kierunku poruszania się wskazówek zegara.

Czy ułożenie palnika ma znaczenie ?

Odpowiednie ułożenie i montaż palnika ma niebagatelne znaczenie podczas procesu cięcia. Palnik powinien być zamontowany do suwnicy w taki sposób, aby elementy do siebie dokładnie pasowały i były wyosiowane. Po odpowiednim i prawidłowym wykonaniu tych czynności zapewnimy dobry styk elektryczny oraz zapewnimy bardzo dobry przepływ gazów i płynu chłodzącego przez pracujący palnik.

Istotną kwestia jest ułożenie samego palnika względem przecinanej powierzchni. Palnik powinien być ułożony prostopadle. Przygotowując materiał jaki będzie cięty należy wykonać oględziny czy nie został on zawinięty lub zagięty. Ponadto bardzo ważnym elementem jest wysokość utrzymywania palnika nad materiałem ciętym – przy zbyt bliskiej odległości od materiału, materiał będzie się topił lub powierzchnia cięcia będzie chropowata.

Co to jest ploter plazmowy i jaka jest jego funkcja?

Przecinarkę montuje się do przygotowanego stołu roboczego, który ma za zadanie stabilne utrzymanie jej podczas pracy. Podczas pojawienia się drgań przecinarki ( palnika ) wymagana jest korekta i regulacja stołu, a następnie sprawdzenie czy wprowadzone poprawki zostały wykonane prawidłowo. Ploter do plazmy i jakość obrabianego materiału ma znaczenie w głównej mierze od agregatu plazmowego, który stanowi źródło zasilania naszej maszyny.

SPAWANIE / CIĘCIE PLAZMĄ

Plazma do cięcia metalu CNC

Cięcie plazmą wymaga wcześniejszej konfiguracji urządzeń i ich parametrów. Przed każdym użyciem maszyny należy je dokładnie sprawdzić aby uniknąć awarii i strat materiałowych. Typ materiału jaki będziemy obrabiać, jego grubość - to podstawowe parametry wyznaczające nam sposób konfiguracji urządzeń.

SPAWANIE / CIĘCIE PLAZMĄ

Bezpłatna wycena cięcia plazmą CNC

Wypełnij prosty formularz, a nasi konsultanci skontaktują się z Tobą w celu uzyskania niezbędnych informacji potrzebnych do wyceny.

Obsługa informatyczna Agencja reklamowa Ernes

Wszystkie sprawy techniczne oraz zgłoszenia związane z problemami funkcjonowania strony prosimy zgłaszać do Agencji reklamowej Ernes.