Balustrady metalowe Brzeg / Opole / Wrocław

Balustrady metalowe są najbezpieczniejszym i najstabilniejszym zabezpieczeniem schodów zewnętrznych, wewnętrznych, tarasów czy balkonów. Produkujemy najwyższej jakości balustrady różnego typu na zamówienie osób prywatnych jak i firm, wliczając w to także deweloperów.

Nasze balustrady metalowe charakteryzują się najwyższą klasą materiałów wykorzystywanych do ich produkcji. Z uwagi na doświadczenie możemy zaproponować gotowe rozwiązania, które stosujemy na co dzień w naszych balustradach. Poręcze i barierki są dopasowane do wyglądu i charakterystyki wnętrz w jakich mają zostać zamontowane.

Dodatkowo oferujemy wysokiej klasy zabezpieczenia antykorozyjne dzięki, którym żywotność naszego produktu znacznie zostanie zwiększona.

Posiadamy szeroki wybór wzorów i rozwiązań. Nasze produkty charakteryzują się:
 • wysoką jakością stosowanych materiałów konstrukcyjnych;
 • wysoką jakością stosowanych materiałów zabezpieczających przed korozją;
 • istnieje możliwość wybrania koloru z palety barw ( RAL );
 • szybki terminem realizacji;
 • wysoką odpornością na warunki atmosferyczne;
 • unikalnym wykonaniem z możliwością dostosowania dodatkowych elementów pod wymagania Klienta;
Balustrady metalowe
BALUSTRADY METALOWE

Balustrady balkonowe

Balustrady balkonowe mogą mieć charakter tradycyjny lub nowoczesny. W zależności od wyglądu domu, tarasu dopasowujemy dla Państwa styl i doradzimy, które z naszych produktów będą najlepiej spełniać Państwa oczekiwania. Finezja i pomysłowość naszych pracowników niejednokrotnie zaskoczy i wniesie powiew świeżości w otoczeniu.

Balustrada balkonowa to konstrukcja, w której bardzo ważnym i istotnym elementem są barierki. Barierki balkonowe czy też tarasowe pełnią funkcję zabezpieczającą przed wypadnięciem domowników czy też pracowników firmy, lecz stanowią niesamowity i oryginalny element uzupełniający i dekoracyjny. Oczywiście balustrady i barierki muszą spełniać wszystkie wymagania norm prawnych stosowanych w Polsce.

W zależności od miejsca montażu balustrad balkonowych dobieramy odpowiednią formę, styl i wygląd oraz uzgadniamy z Klientem możliwości form montażu. Specyfikacja i przeznaczenie budynku ma znaczenie przy projektowaniu przedmiotu zamówienia z uwzględnieniem całej gamy zależności jakie są brane pod uwagę.

Kto zamawia balustrady balkonowe?

 • osoby prywatne;
 • firmy ( jednoosobowe, spółki itp );
 • zakłady produkcyjne;
 • organizacje użytku publicznego;
 • organizacje samorządowe;
 • i wiele innych podmiotów;

Nieodzownym elementem podczas projektowania i uzgadniania wyglądu i funkcjonalności Państwa zamówienia jest specyficzny klimat panujący w Polsce. Coraz silniejsze i gwałtowniejsze opady atmosferyczne, wiatry i huragany czy nawet trąby powietrzne okresowo występujące na terenie Polski, mają wpływ na aranżację i infrastrukturę, w której balustrada ma być zamontowana.

Nie możemy tu zapomnieć o właściwym doborze materiałów konstrukcyjnych, z których jest wykonany produkt. Materiały z jakich tworzymy balustrady różnią się od siebie wytrzymałością i funkcją gdzie mogą być zastosowane. Inny materiał zostanie dobrany do miejsc, w których jest duże zagęszczenie ludzi, a inny w domu prywatnym.

Wycena balustrad balkonowych

Niejednokrotnie bez wizyty u Klienta, na miejscu gdzie będzie montowana balustrada, nie da się taką wycenę przeprowadzić w sposób profesjonalny i rzetelny. Co innego jeśli zlecenie dostarczane do naszej firmy jest przygotowane stricte technicznie. Mimo dostarczonych danych do naszej firmy, balustrady tworzymy w zależności od wymagań i preferencji Państwa, rozmiarów i konstrukcji balkonu oraz jego gabarytu.

Co wpływa na cenę?

 • rozmiar i wzór poręczy;
 • koszt metra materiału użytego do konstrukcji;
 • koszt wykończenia, pochwytu i materiału użytego do niego;
 • ilość słupków potrzebnych do montażu;
 • cena zależy od wzoru użytego przy balustradzie;
 • koszt montażu;
BALUSTRADY METALOWE

Balustrady na schody

Balustrady na schody stanowią element zabezpieczający jak i dekoracyjny. Specjalna konstrukcja, mnogość wzorów, różnorodne materiały użyte podczas realizacji - tworzenie balustrady jest złożonym procesem. Balustrady, wymagają dokładnego zaprojektowania z uwzględnieniem wszystkich istotnych elementów takich jak np. miejsce gdzie będą montowane, sposób użytkowania.

Nasze balustrady spełniają normy Unii Europejskiej oraz przepisy obowiązujące w naszym kraju. Główne założenia naszych balustrad schodowych wykonanych z metalu i drewna to:

 • ułatwienie korzystania ze schodów użytkownikom;
 • chronią osoby użytkujące schody przed wypadnięciem i pomagają przy wejściu;
 • dodatkową funkcjonalnością jest zabezpieczenie przed promieniowaniem słonecznym czy też przed opadami atmosferycznymi;
 • posiadają walory dekoracyjne;

Montaż balustrad może nastąpić do wcześniej przygotowanych schodów metalowych lub drewnianych. Przy doborze materiałów z jakiego wykonujemy konstrukcje musimy uwzględnić wszystkie możliwe dostępne wytyczne konstrukcyjne ( ilość słupków, z jakiego materiału i jakiego rodzaju będzie wypełnienie balustrady, z czego ma być wykonany pochwyt itp. ).

Jak zamówić balustradę na schody

 • wywiad z Klientem – musimy poznać wymagania, założenia, styl jaki preferuje;
 • szczegółowy wywiad w miejscu realizacji inwestycji;
 • tworzymy wstępny projekt lub proponujemy gotowe rozwiązania;
 • po wyborze i akceptacji projektu przystępujemy do realizacji zlecenia;
 • montaż;
BALUSTRADY METALOWE

Balustrady na taras

Balustrady na taras stanowią podobnie jak w balustradach schodowych element dekoracyjny jak i zabezpieczający. Elementem dekoracyjnym jest tu materiał z jakiego są wykonane oraz technologia jaką używamy do zabezpieczenia użytkowników tarasu przed wypadkami. Musimy tu wziąć pod uwagę dodatkowo warunki atmosferyczne występujące w Polsce ( abyśmy mogli efektownie zabezpieczyć balustradę ) oraz umiejscowienie balustrady na tarasie czy będzie posiadać zadaszenie.

BALUSTRADY METALOWE

Balustrady metalowe na zamówienie

Balustrady na zamówienie lub z gotowego projektu możemy Państwu zaoferować podczas wstępnych rozmów dotyczących Państwa potrzeb. Niejednokrotnie przy wyobrażeniu Klienta na temat wyglądu i funkcjonalności tego typu produktów, musimy dokładnie przeanalizować koszta oraz czas spędzony na realizacji zlecenia.

W celu uzyskania informacji na temat balustrad metalowych / drewnianych prosimy o kontakt z naszym działem obsługi Klienta.

BALUSTRADY METALOWE

Bezpłatna wycena balustrad metalowych

Wypełnij prosty formularz, a nasi konsultanci skontaktują się z Tobą w celu uzyskania niezbędnych informacji potrzebnych do wyceny.

Obsługa informatyczna Agencja reklamowa Ernes

Wszystkie sprawy techniczne oraz zgłoszenia związane z problemami funkcjonowania strony prosimy zgłaszać do Agencji reklamowej Ernes.